A+ A A-

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/stepienpho/domains/zdjecia.wroclaw.pl/public_html/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

  • Parent Category: Zdjęcia
Rytuał ludu Saharyia

Tego nie da się właściwie opisać, to trzeba zobaczyć. Tętniący pierwotną energią i nacechowany niemalże zwierzęcymi instynktami – animistyczny rytuał ludu Saharyia wywarł na publice piorunujące wrażenie. 4 tancerzy i 5 muzyków zaprezentowało zgromadzonej tłumnie publiczności plemienne pieśni, ukazując jednocześnie swoją niezwykle bogatą tradycję. Przejawiała się ona w ekspresyjnej mimice, dynamicznych ruchach ciała, muzyce, śpiewach a także osobliwych malunkach na ciele. Tancerze naśladujący ludzi, bóstwa, demony i zwierzęta, przy akompaniamencie charakterystycznej muzyki granej na tradycyjnych indyjskich instrumentach wpadali w trans, szał a nawet w amok. Szaleli po całej scenie, a nawet na widowni. Straszyli, pluli, charczeli, przewracali oczami i robili takie miny, że „koń by się uśmiał” :). Siedzący w pierwszym rzędzie mieli niezbyt do śmiechu bo nie wiadomo było kiedy artyści nie wyhamują i wlecą w przerażonych widzów. Ale, niestety nic tak emocjonującego się nie wydarzyło. : Mimo pierwotnej energii wyzwolonej w czasie show nie było żadnych elektrycznych przepięć, chyba że w umysłach widzów., ale nad tym czuwali fachowcy z Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście nie musieli interweniować :).

 


Rytuał ludu Saharyia był niezwykle oryginalnym i barwnym przedstawieniem, pełnym emocji i pierwotnych instynktów, które cywilizacja dawno utraciła.