A+ A A-

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/stepienpho/domains/zdjecia.wroclaw.pl/public_html/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

  • Parent Category: Zdjęcia

Suzanne Vega zagrała na Wyspie Słodowej we Wrocławiu. Ponad dwadzieścia lat temu słuchałem jej piosenek "Luka" i "Tom's Diner". Inne nie wzbudziły mojejgo zainteresowania. Podobnie było na koncercie. Przysłuchiwałem się obojętnie piosenkom, czekając na moje ulubione. Jednak publiczność była odmiennego zdania i na kolejne tytuły reagowała bardzo burzliwie. Widać było, że koncert się podoba. : Z pewnym zaskoczeniem zauważyłem, że czas nie stoi w miejscu. Suzanne Vega znałem z teledysków sprzed ponad 20 lat, a teraz ujrzałem zupełnie inną kobietę. Dobrze, że głos jej pozostał i budził wspomnienia z przed 20 lat. Mgliste i bardzo odległe ale wciąż istniejące i powracające w sprzyjających warunkach wraz z całym bukietem emocji : :))).

Tak jak z Leonardem Cohen'em, artystom lat przybywa i trzeba się spieszyć bo nie wiadomo, który ich koncert będzie ostatnim. Cieszę się, że mogłem artystkę ujrzeć na żywo, zwłaszcza, że gdy wsłuchiwałem się w młodości w jej głos to nawet nie marzyłem o tym, że będę kiedykolwiek na jej koncercie. Swiat za "żelazną kurtyną" był niedostępny :) - takie to były czasy. Na szczęście już nie wrócą :).

Całkiem sporo ludzi przyszło obejrzeć i posłuchać artyskę, zwłaszcza młodych. Jak widać Suzanne Vega swoimi piosenkami bawi kolejne pokolenie, niekoniecznie "językowych matołków" :).

Cały koncert był bardzo udany, artystka zagrała na emocjach tych starszych i na entuzjazmie tych młodszych, a publiczność śpiewała razem znią :).

 

Zdjęcia można również przesuwać klawiszami strzałek prawo, lewo na klawiaturze.